Nowa publikacja pracownika Instytutu

Niniejszym informujemy, że na rynku wydawniczym ukazała się nowa praca poświęcona problematyce mobilności społecznej, której współautorem jest dr hab. Marek Butrym, prof. uczelni – pracownik naszego Instytutu.

„Książkę Mobilność społeczna polecam […] czytelnikom mającym potrzebę nie tylko poznawania otaczającego ich świata, ale i odnajdywania dróg poszukiwania wyjaśnień zjawisk społecznych, w które świat jest uwikłany lub których działań doświadczają, często nie mając świadomości tego, jakie jest źródło tych działań i uwarunkowań. […] Poza tym, uwzględniony przez Autorów szeroki wachlarz opracowań empirycznych mobilności społecznej sprawia, że przygotowane dzieło ma w dużej mierze syntetyzujący charakter, pokazując główne i mocno zarysowane tendencje empiryczne rządzące tak mobilnością terytorialną, jak i wertykalną”.

Z recenzji prof. dr hab. Ireny Machaj