Udział Profesora Włodzimierza Okrasy w międzynarodowej konferencji statystycznej

Informujemy, że Pan Profesor Włodzimierz Okrasa wziął udział w międzynarodowej konferencji 2022 FCSM Research and Policy Conference, która odbyła się w Waszyngtonie w dniach 25-27 października br. Nasz pracownik wygłosił referat zatytułowany Statistics in troubled times – the case of Ukraine. A new role for statistics? Jest to kolejna inicjatywa pracowników naszego Instytutu w działaniach pro-ukraińskich. Poniżej prezentujemy opis charakteru i celu sesji poświęconej statystyce publicznej na Ukrainie w czasie wojny.