Nowa publikacja w Instytucie Nauk Socjologicznych!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że na rynku wydawniczym ukazała się nowa publikacja ks. dra hab. Artura Wysockiego, prof. uczelni, zatytułowana Transcendencja. Realizm krytyczny i Bóg. Jest to przekład z opracowaniem krytycznym i wstępem książki zawierającej opracowania trzech myślicieli realizmu krytycznego – Margaret S. Archer, Andrewa Colliera oraz Douglasa V. Porpory . Posłowie napisał dr hab. Krzysztof Wielecki, prof. uczelni.

Czy można być prawdziwym naukowcem, który wierzy w Boga, a do tego nie kryje się z tym? Czy rozważania na tematy religijne mają pełne prawo obywatelstwa w naukach społecznych – poza opisem prawd religijnych jako mitów? Dylematy te – w perspektywie realizmu krytycznego – rozważają autorzy książki. Pokazują, że brak jest racjonalnych podstaw do faworyzowania światopoglądu ateistycznego w nauce, a przyjęcie wiary nie musi być sprzeczne z naukowym podejściem do rzeczywistości.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Link do strony Wydawnictwa Naukowego UKSW >>>